Sürekli işçi sınavı nasıl yapılacak ? | Önemli - Sağlık Bilimleri Fakultesi

Sürekli işçi sınavı nasıl yapılacak ? | Önemli

Sağlık Bakanlığı 6409 personel alımı ile ilgilim ilan 30 Aralık 2019 tarihinde yayınlandı. yayınlanan ilan metnine göre alınacak personeller sınava trabii olacak peki sınavlar nasıl yapıalcak, sınava kimler katılacak, Sürekli işçi sınavı nasıl yapılacak ? Sözlü sınav mı yoksa yazılı sınav mı yapıalcak işte ayrıntılar.

Sürekli işçiler için sınav nasıl yapılacak ?

Sürekli işçi kadrolarına başvurular İŞ-Kur üzerinden yapıldıktan sonra alınacak personel sayısının 4 katı kadar personel Note huzunda yapılan çekiliş ile belirlenecek.  Bu personeller başvurdukları illerin İL Sağlık Müdürlüklerinde sınava alınacaklar. Sınav kurulunu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenecek ve adaylara başvurdukları branşlara ilişikin 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacak.

Sınavlar sözlü olarak yapılacak

İl Sağlık Müdürlüklerinde sınavlar sözlü olarka yapıalcak. adaylar branşları ile ilgili sorulan soruları cevaplayacaklar.  Bu sorular branşları ve eğitim düzeylerine uygun olacak ve adaylara yapacakları vazifenin gerekliliklerine uygun olup olmadıkları ölçülecek.

Tüm sözlü sınav 100 puan üzerinden değerlendirilecek en yüksek ğuandan başlamak üzere kadrolara yerleştirme yapılacak. Aynı puanı alan adaylarda öncelik sırası şu şekilde olacak

  • Aynı puan alanlardan yaşı büyük olana
  • yaşı aynı olanlardan diploması üst öğrenim olana
  • aynı öğretim düzeyi olanlardan önce mezun olana öncelik verilecek

Sonuçlar İl Sağlık müdürlüklerinin internet sitesinde yayınlanacak

sürekli işçi kadrosuna başvuran adayların, sınav tarihi, sınav yeri, sınav sonuçları ve itiraz sonuçları ile asil ve yedek adayların listesi Adayların başvurduğu İlin il sağlık müdürlüğü web sitesinde yayınlacak. adaylara ayrıca teblgat gönderilmeyecek. İnternet sitesinde yayınlanması tebligat yerine geçecek. bu nedenle başvuran adayların İl sağlıkmdürülüğü web sitelerini de takip etmeleri önem taşıyor.

 İtirazlar 3 gün içinde yapılması gerekiyor

Sürekli işçi alımı na başvuran adayların sınav sonuçlarına itiraz etmeleri için 3 gün var. bu süre zarfında itiraz etmeyen adayların itirazları dahaa sonra alınmayacak. İtirazlar yazılı dilekçe olarak yapılması gerekiyor. yazılı olarak yapılmayan itirazlar geçerli sayılmayacak. gene aynı şekilde itiraz sonuçları il sağlık müdürlüklerinin web sitesinden yaınlanacak ve tebligat yerine geçecek.

Sürekli işçi sınavı nasıl yapılacak ? ile ilgili Tüm adaylara hayırlı olsun diliyoruz.  Sürekli işçi sınavı nasıl yapılacak ? ile ilgili ile ilgili sorularıınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir