Sağlık bakanlığı Alımları Neden Gecikti | Güncel

Sağlık bakanlığı Alımları Neden Gecikti | Güncel

Sağlık Bakanlığı Alımları Neden Gecikti

Yeni mezun olmuş ve açıktan atama bekleyen bir çok meslektaşımız 2019 Sağlık Bakanlığı Atamalarının Ne zaman yapılacağı hususunda karamsarlığa düştü. Sağlık Bakanlığınının 25 Bin Personel alımı içinde Hekim ve Eczacı dışında Sağlık personelinin olmaması atama bekleyen sağlık personellerini meraklandırıyor. Özelikle sağlık forumlarında ve çeşitli paylaşım platformlarında Sağlık bakanlığı alımları konusunda yazan adaylar serzenişte.

Sağlık Bakanlığı 2019 Alımları
Sağlık Bakanlığı 2019 Alımları

Sağlık bakanlığı bu konuda acilen bir duyuru yapması ve en yakın zamanla alım tarihlerini belirtmesi isteniyor.

Sağlık bakanlığı YönetimHizmetleri Genel Müdürlüğü hekim ve eczacı ile açıktan atamaları ve Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Mazeret (Eş ve Sağlık) Kurası dışında Personel alımları ile ilgii herhgangi bir duyuru yapmadı.

Adaylar Endişeli ve Sabırsız

Alım Sürecinin hala belli olmaması, acaba “Sağlık Bakanlığı bu yıl alım yapmayacak mı ?”yorumlarına neden oluyor. Sitemize gelen yorumlar arasında özelikle atanabilecekleri puanlar paylaşılırken, bir çok yorumda ne Sağlık Bakanlığına sitemlerini belirtiyor ziyaretçilerimiz.

Bir an önce alım duyurunuun yapılmasını isteyen adaylar endişeli ve sabırsız durumdalar.

2018 de kaç alım yapılmıuştı ?

2018 Sağlık bakanlığı personel alımlarına baktığımızda 19 bin civarı Hekim dışı personel alındığını görüyoruz. Daha önceki yıllara göre değerlendirirsek bu yıl içinde bu civarda alım yapılması muhtemel.

2019 Hemşire alımlarınıın yanında, Ebe alımları, ve  Tıbbi Sekreter alımları nın da yeteri kadar olması isteniyor adaylar tarafından. Özelikle taşeron personelin sürekli işçi kadrosuna alınmasının ardından Tıbbi Sekreter kadrolarınının dolduğu düşüncesi Atama bekleyen tıbbi sekreterleri endişelendiriyor.

Tıbbi Sekreter alım sayılarında düşme yaşanır mı ?

 

tibbi sekreter
Tıbbi Sekreter

Sağlık Bakanlığı Tıbbi Sekreter alımları konusunda gerçekçi bir rakam vermek tabii ki imkansız. 2018 den önce Hastaneler persoel ihtiyaçlarının kadrolu personele göre talep ettikklerinden Tıbbi sekreter ihtiyacınının da fazlaca olduğu belirtiliyordu. Fakat taşeron personelin sürekli işçi kadrosuna alınması ve bu personellerin çok büyük bir oranınının  tıbbi sekreterlik yapıyor olması alım sürecinde Tıbbi Sekreter konusunda ihtiyacın azaldığı düşüncesini hakim kılabilir.

Şehir Hastaneleri Sağlık Bakalığı Alımını Etkiler mi ?

Bilindiği üzere şehir hastaneleri kurumsal yapısı gereği özel hastane mantığı ile yonetileicek. hastanenin tıbbi hizmetleri dışındaki, hizmetleri (idare, temizlik ve danışmanlık) hizmetleri özel firmalar tarafından yapılıyor. bu bağlamda Sağlık bakanlığı Şehir hastanalerine Sağlık Personeli dışında görevlendirme yapmayacağı için bazı Tekniker kadroalrını azaltabilir.

Sağlık bakanlığı Alımları Neden Gecikti | Güncel” için 4 yorum

 • 25 Şubat 2019 tarihinde, saat 11:32
  Permalink

  2018 kpss sınavı üstünden 8 ay geçti 9.aya giriyoruz. Hala bir tane bile alım olmadı. Ben hemşireyim ama diğer bütün sağlık çalışanı arkadaşlarım da benim gibi 8 aydır atama bekliyorlar. Büssürü öğretmen atanıyor, jandarmaya bir çok personel alınıyor. Alınsın da. Ama artık sağlıkçıların da ataması yapılsın. Ailemize sürekli mahcup oluyoruz. Artık atama yapılmalı. Birileri bizleri de düşünmeli. Beklememiz gerekenden daha fazla bekledik.

  Yanıtla
  • 25 Şubat 2019 tarihinde, saat 11:47
   Permalink

   Twitter da etkinlik planlamayı düşünüyoruz Sevgili Cansu

   Yanıtla
   • 25 Şubat 2019 tarihinde, saat 12:04
    Permalink

    Twitter sayfanızın adını öğrenebilir miyim?

    Yanıtla
    • 25 Şubat 2019 tarihinde, saat 14:42
     Permalink

     Twitter Sayfamız ne yazıkki link paylaşımı nedeniyle beklemeye alındı yenisini açacağız sevili Cansu, Ayrıca yeni bir platform üzerinde çalışıyoruz yakında aktifleşecek. Sitemizi ttakip et etkinlşiğimizi paylaşacağız yakında

     Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir