İller Arası Yer Değiştirme Kurası Yayınlandı | Güncel - Sağlık Bilimleri Fakultesi

İller Arası Yer Değiştirme Kurası Yayınlandı | Güncel

İller Arası Yer Değiştirme Kurası Açıklandı

Sağlık Bakanlığının yıl içinde 2 kez yaptığı iller arası yer değiştirme kurası yayımlandı. münhal kadrolar ile ilan metni Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel  Müdürlüğü’nün sistesinde bulunuyor.  Tüm Branşlardan 15979 kadro için yer değiştirme kurası bulunuyor.

Son Başvuru Tarihi 25 Aralık 2018

Sağlık Bakanlığı’nın sitesinde yayınlanan duyuruya göre münhal kadrolar için son başvuru tarihi 25 Aralık 2018 bu tarihe kadar İller arası yer değiştirme kurasına katılmak isteyen personelin PBS (Personel Bilgi Sistemi) üzerinden başvuru yapması gerekiyor.

Münhal kadro ne demek ?

İller Arası Yer Değiştirme Kurası
İller Arası Yer Değiştirme Kurası

Sağlık Bakanlığı isteğe bağlı yer değiştirme kurası kapsamında sağlık bakanlığı ihtiyaç olan ve boş kadrolara diğer illerden gönüllü personellerin atanması durumudur. Her yıl içinde Sağülık bakanlığına bağlı kurumlar, personel durumları ile PDC listelerini Sağlık Bakanlığına göndererek münhal kadro sayılılarını belirtrler. Daha önceleri zamanlaması çok belli olmayan bu atamalar son 5 senedir Yılda 2 defa yapılıyor.

Yerleştirmer işlemi nasıl yapılıyor

Sağlık Bakanlığı  İller Arası Yer Değiştirme Kurası münhal kadroları açıklanmasınının ardından başvuruları PBS üzerinden alıp, kişilerin resmi talep belgelerinin Sağlık bakanlığına ulaşmasının ardından sıralama yapılıuyor. sıralama personelin hizmet puanına göre yapılıyor. hizmet puanı en yuksek olandan başlamak üzere sıra ile yerleştirme yapılıyor.Yerleştirmesi yapılan personelin noter imzalı belgesinin yayınlanmasının ardından ÇKYS (Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi ))de işlemler düşüyor. ve aadayların ayrılış ve başlayış yapması isteniyor.

Hizmet Puanı nedir ?

Sağlık Bakanlığı Hizmet Puanı personelin açlıştığı yerlerde aldığı puanların toplamııdır. Çalışılan  bölge hizmet grubu ile ilçe ve köy puanları birbirinden faklıdır. Sağlık Bakanlığı il ve ilçe puanları ile ilgili yazımız da bulabilrisiniz.

Hizmet puanı hesaplama

Hizmet puanınını hesaplanmasınında Devlet Planlama Teşkilarının hazılardığı il ve ilçelerin gelişmişlik tablosuna göre yapılır.

Personel eğer bir ilçede görev yapıyorsa, bu personel 1 yıl içinde o ilin puanı ile ilçe puanı toplanarak bulunur. her yıl için bu puan çarpılır.

Hizmet Puanı yüksek olan personel atamalarda önceliklidir.

2019 Ocak Ayı İsteğe bağlı yer değiştirme kurası ile ilgili ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir