Ankara Bilkent Şehir Hastanesi - Sağlık Bilimleri Fakultesi

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi 12 Bin Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi personel alımı; Son zamanlarda sağlık alanında ülkemizde önemli adımlar atılıyor. Bu adımlardan biri de şehir hastaneleri. Şehir hastaneleri ile vatandaşların daha hızlı ve kaliteli hizmet alması palanlanıyor.

Açılışı geçtiğimiz günlerde yapılan Ankara Bikent Şehir hastanesi ülkemizin en büyük hastanelerinden birisi. 3600 yatak kapasitesine sahip Bilkent Şehir Hastanesi ‘nin personel ihtiyacıda çok.  Bu bağlamada hastanenin ihtiyacı olan personel alımı yapılacak. Bugun itibari ile hasta kanulune başlayan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi personel alımı için ise pozisyonlara göre İŞKUR üzerinden aşlım yapacak.

Bakan Dr. Farettin Koca yaptığı açıklama da “Birden fazla üniversite ile birlikte kullanım protokolü yapabileceğimiz bir yapıyı oluşturmuş olduk dolayısıyla bundan sonra ki süreçte birçok üniversitemizle görüşerek bu fiziki şartları ileri teknolojik alt yapısıyla üniversiteler hastanesi yapabileceğimiz söz konusu olmuştur.

Dr. Fahrettin KOCA - Sağlık Bakanı
Dr. Fahrettin KOCA – Sağlık Bakanı

Hasta sayımız dün itibariyle Yüksek İhtisas ve Atatürk Eğitim Hastanesi’nde bugüne kadar bakılan poliklinik sayısının üstüne, %20’e yakın üzerine çıkarak hasta kabulü oldu. Toplamda 12 bine yakın kişinim istihdamı söz konusu olacaktır.” açıklamasını yaptı.

Ankara Bikent Şehir hastanesi halen sağlık personeli, memur, işçi alımını yapacak. Şehir Hastanesi tarafından yayınlanan ilana göre; doktor, hemşire, tıbbı sekreter, oda destek personeli, çağrı merkezi görevlisi, özel güvenlik görevlisi, resepsiyon görevlisi, aşçı, depo görevlisi, engelli personel, bakıcı, eczacı, ambulans şoförü, ameliyathane teknisyeni ve hemşiresi, eski hükümlü işçi gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi” için 2 yorum

 • 14 Şubat 2019 tarihinde, saat 14:03
  Permalink

  Nasıl başvuru yapılıyor

  Yanıtla
  • 14 Şubat 2019 tarihinde, saat 18:38
   Permalink

   Sevgili Ayşegül, Sağlık personeli dışındaki, (sekreter, güvenlik, temizlik vs) gibi personelleri için başvurular İş-Kur üzerinden yapılıyor. diğer Hekim,Hemşire, Ebe gibi sağlık personelleri ise diğer hastanelerde çalışanlar ve yeni atananlar çalıştırılıyor.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir