2019 Hemşire Atamaları Ne Zaman Yapılacak ?

Değerli Ziyaretçilerimiz, Sağlık Bilimleri Fakulteleri  ve Sağlık Yüksek Okulları ndan mezun olarak Hemşirelik mesleğini eline alan meslektaşlarımızı haklı olarak bir an önce iş hayatına atılmak  istiyorlar. Devlete bağlı hastaneler ile Şehir Hastanelerinin Hemşire alımlarını takibe başlıyor BU yazımızda 2019 Hemşire Atamaları konusunda bilgi paylaşacağız.

2019 Hemşire Atamaları Ne Zaman Yapılacak ?

Hemşirelik atamaları için Sağlık Bakanlığı kendisine verilen açıktan atama izinine göre personel ihtiyacını belirler, hekimler dışındaki personellerin atamaları KPSS puanına göre yapılır. Hemşirelik atamarı nda da durum aynıdır.2018 yılı personel alımı için 27 bin e yakın sözleşmeli kadro verilmiş ve birinci alımlarıda 9 bin personel, ikinci alımlarda ise 18 personel alımı yapıldı. 2019 yılı için ise buna yakın bir personel kadrosu açılması bekleniyor. Özelikle Şehir HAstanelerinin açılması, Toplum sağlığı merkezlerindeki yeni halk sağlığı yapılanması personel ihtiyacını neredeyse ikiye katlıyor.

Hemşire Atamaları nasıl yapılır?

Hemşire atamları diğer sağlık perwsonelleri gibi kpss puan türüne göre yapılır. KPSS ye giren hemşireler, Sağlık Bakanlığı 2019 Açıktan Atama işlemleri için ÖSYM üzerinden başvuruları alır. Sağlık personelleri bu başvurulada KPSS puan sıralamasına göre adayları yerleştirir.

Hemşirelik KPSS atama puanları

"<yoastmark

2018 Hemşire atama puanlarına  göre 4 .alımda puanlar şu şekilde görünüyor

66,5 puan ile en düşük KPSS Hemşire puanı ile Erzurum  Pazaryolu HAsan Basri Demirbağ İLçe Devlet hastanesine atama yapıldı. Bu hastanenin hemşire kontejanı 1 idi.

Bu atamalarda toplam 5582 Hemşire ataması yapılırken hiç boş kontejyan kalmadı.

Bu durumda 2019 Hemşire atamalarında puanın 60 a kadar gerilemesi bekleniyor. Çünkü yüksek puanlı olanların atamaları ilk atamalarda yapıldı ve 2019 yılında atanamayan, ya da yanlış tercih yapan adaylar kadlı dolayısı ile 2019 yılın hemşire alımları nda KPSS puanlarının 60 a kadar gerilemesi muhtemel.

Hemşire KPSS puan türü

Mezun olup , hemişirelik diplomasını (Ya da geçici mezuniyet belgesini)alan meslktaşlarımız KPSS ye girmeden Devlet hastanalerine atanamazlar.

Hemşirelik KPSS puan turü ise P3 olarak belirlenmiş olup hemşireler KPSS de  Genel Kültür ve Genel yetenek sorularını yanıtlmalamaları gerekiyor.

Yeni Atanan Hemşire Maaşları

Daha önceki haberlerimizde bu konu ile ilgili bir çok bilgiyi paylaşmıştık Hemşire maaşları yazımız için buraya, 2019 yılı hemşire enflasyon farkı için buraya tıklayıp ayrınıtıllı bilgi alabilirsiniz.

Yeni atanan bir hemşire 81 kadro derece ile göreve başlar ve yaklaşık maaşı 3500 TL civarıdır.

Bu Haberi Paylaşın
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+
Soru şeklinde olan yorumların tamamı cevaplanmaktadır.
Sorunuza verilen cevaplar eposta ile bildirilmektedir.
Eğer E-postamızı göremiyorsanız Spam Klaösürne bakmayı unutmayın

2019 Hemşire Atamaları Ne Zaman Yapılacak ?” için 15 yorum

 • 13 Kasım 2018 tarihinde, saat 00:08
  Paylaş

  Hocam bizim için de bir açıklama yapar mısınız ? Malum yeni jenerasyon lise hemşireleri yardımcı statüsü adı altında olacak. Sizce atama olur mu, olsa ne kadar, benim puanım87 cevapladığınız için sağolun.

  Yanıtla
 • 14 Kasım 2018 tarihinde, saat 10:12
  Paylaş

  Merhaba, aydınlatıcı haberiniz için teşekkür ederim. Geçen yıl puanlar KPSS puanı 60 a kadar düştü demişsiniz benim puanım 72 fakat ben atanamadım. Bu sistem tam olarak nasıl işliyor?

  Yanıtla
  • 14 Kasım 2018 tarihinde, saat 14:26
   Paylaş

   Derya Haberde de bahsettiğimiz gibi, 60 puan ile alan yer Erzurumdaki bir hastane. Senin KPSS 72 puan ile atanamamış olmanın nedeni tercih ettiğin yerleri, senden daha yüksek puanı olan başka adaylarında seçmiş olması. bir yere alınacak hemşireler KPSS puanına göre sıralanır ve kontejyan kadarı o hastaneye alınır.

   Yanıtla
 • 14 Kasım 2018 tarihinde, saat 17:10
  Paylaş

  Hocam lise mezunu hemşireyim puanım 81 küsürlü, atanma ihtimalim var mı

  Yanıtla
  • 15 Kasım 2018 tarihinde, saat 10:14
   Paylaş

   Sevgili Merve 2018 Hemşire alımları nı kontrol ettiğimzde Lise Meznu Hemşire punalarında en düşük “İstanbul T.C. Sb. Sbü. Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ ne 87,35694 puan ile bir arkadaşımız yerleşmiş, fakat açılan kontejyanlardan 19 tanesi de boş kalmış. Lise Mezunu Heşireler için puan 87 ye kadar düşmüş. alım sayısına bağlı olarak puanlar 80 civalarına kadar düşer. Fakat Sağlık Bakanlığı her geçen yıl Lise Mezunu Hemşire alımlarını azaltıyor. bu bağlamda mümkünse üniversitelerin hemşirelik bölümünü bitirmeni tavsiye ederim. Eğer üniversitede okurken atanırsan, eğitim durumundan üniversitenin olduğu yere egeçici tayin isteyebilirsin. Allah Yardımcın Olsun

   Yanıtla
 • 15 Kasım 2018 tarihinde, saat 19:18
  Paylaş

  merhaba,
  universite hemsire alimlarini da saglik bakanligi mi yapiyor?

  Yanıtla
  • 16 Kasım 2018 tarihinde, saat 10:27
   Paylaş

   Sevgili Ümmühan üniversite Hemşire İlanları, üniversitenin kendi inisiyatifinde, ihtiyacı olan hemşire için KPSS puanı baz alınarak alım yapılıyor. Üniversite hastanesinde hemşire olmak iççin üniversitelerin Hemşire ilanları na bakman gerekir. sitemizde Hemşirelik ilanlarını anllık olarak yayınlıyoruz sitemizi takip edersen anında haberdar olabilirsin.

   Yanıtla
 • 16 Kasım 2018 tarihinde, saat 14:32
  Paylaş

  Merhaba. Lisans Kpss den 69 puan aldim. Son sinif ogrencisiyim. Haziran atamasina yetisir miyim? Ve bu puanla atanma sansim var midir? Universite hastanesi mi yoksa devlet hastanesini mi secmeliyim? Fikirlerinize ihtiyacim var. Sevgiler…

  Yanıtla
  • 16 Kasım 2018 tarihinde, saat 14:37
   Paylaş

   Merhaba Ada, Sağlık bakanlığı atama ları nın belli bir dönemi yok yıl içinde toplam alacakları personeli 2 veya 3 parça olarak alıyorlar, 2019 hemşire atamasının ilki muhtemelen Şubat Ayında yapılır. İkinci alım ise temmuz ayını bulur. heziran ayında mezun olursan Sağlık bakanlığı atama ları için başvurabilirsin.

   Yanıtla
 • 17 Kasım 2018 tarihinde, saat 19:54
  Paylaş

  Merhaba hocam lisans 81 puanla ilk atamada gidebilme şansm var mi acaba

  Yanıtla
  • 17 Kasım 2018 tarihinde, saat 20:06
   Paylaş

   Sevgili Fatma, eger lisans mezunu isen ilk atamalarda muhtemelen atanirsin. fakat lise mezunu hemsireler icn bu kadar umutlu konusamayiz. lise mezunu hemsireler icin gene de 80 e kadar iner duye düşünüyoruz. Allah yardimcin olsun

   Yanıtla
 • 20 Kasım 2018 tarihinde, saat 18:25
  Paylaş

  Hocam lisans hemşirelik mezunuyum kpss puanım 77. Şehir farkeder mi tercihim de örneğin İstanbul garanti gelir mi.Bursa gibi bir yere atanma imkanım var mı mesela

  Yanıtla
  • 20 Kasım 2018 tarihinde, saat 20:00
   Paylaş

   sevgili Miray, 77 puanla mutlak atanirsin demek ne yazikki.mumkun degil. lisans hemsire puanlari muhtemelen 65e kadar dusecek. bursa icin puanin yuksek olacagi kanaatindeyiz. ama herhangi bir yere atandiktan sonra tayin isteyebilirsin. nasıl tayin olunur ile ilgili yazi mizi burada acikladik dikjatlice okur ve akillica bir tercih yaparsan bursaya geçebilirsin

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.