2019 da Sağlık Bakanlığı'na kaç personel alınacak ? | Güncel

2019 da Sağlık Bakanlığı’na kaç personel alınacak ? | Güncel

2019 da Sağlık Bakanlığı’na Kaç Personel alınacak ?

Çeşitli haber sitelerinde daha önce şu haberimizde yayınladığımız Sağlık Bakanlığı’nın her okula bir sağlık persoeli projesi kapsamında yoğunlukla sağlık personeli alınacağı haberleri yayınlanıyor. Bu haberleri sonrası sitemize de yoğun olarak 2019 da Sağlık Bakanlığı’na kaç personel alınacak ile ilgili yorumlar gelmekte. 79 Bin Sağlık Personeli alınacağı ile ilgili haberler özelikle atama bekleyen meslektaşlarımıız umutlandırıyor. İşte konu ile ilgili yaptığımız araştırmalar ve ayrıntılar;

2019 Sağlık Bakanlığı Kaç personel alacak ?

Öncelikle bilinmesi gereken Her okula bir sağlık personeli projesi şu anda sadece Sayın Sağlık Bakanı’nın çalışma masasında. Bugün için hayata geçirlmiş değil. Bu haber ile birlikte çok olumlu tepkiler sosyal medyada ve çeşitli sağlık sitelerinde geliyor.

Bu proje ile okullarda çocukların acil sağlık hizmeti dışında sağlık eğitimine de katkı sağlayacağı düşünülüyor. Bu bakımdan çok gecikmeden bu proje hayata geçirilmeye çalışılacaktır. Eğer proje hayata geçerse Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı yaklaşık 70 bin Okul için en az 50 bin civarı sağlık personeli ihtiyacı doğacaından bu yıl içinde proje kapsamında peyderpey yoğun personel alımı yapılacağı aşikar.

Normal kadrolara alım ne zaman yapılacak?

Yukarıda bahssettiğimiz okul hemşiresi projesi kapsamında alınacak personel dışında Sağlık Bakanlığının taşra kurumları için kadrolu personel alımları yapılacak. Yalnız kaç persponel alınacak tam olarak belli değil. Bilindiği üzere Ocak Ayında iller arası yerdeğiştirme kurası yayınlanacak.  Yer değiştirme kurasının ardndan ise Sağlık Bakanlığı açıktan atamalar için ilana çıkması muhtemel.

2019 yılı Sağlık Bakanlığına ihdas edilen kadro  sayısı netleşmediğinden kesin bir bilgi yayınlamamız mümkün değil. Fakat en azından 2018 alımlarında olduğu gibi 20 bin civarı atamanın yapılmasını bekliyoruz. Bu alımlar gene 2 parça halinde yapılacaktır.

Sürekli işçi Kadrosunda çalışan Tıbbi sekreterler Kadrolu alıma başvurabilecekler mi ?

2019 da Sağlık Bakanlığı'na Kaç personel alınacak ?

2018 yılında hayata geçen taşeronların kadroya alınması kapsamında yaklaşık 700 bin personel taşerondan sürekli işçi kadrosuna geçti. Geçiş yapan personelin çok büyük bir oranı hastanelerde Tıbbi Sekreter olarak görevlendirilen personellerden oluşuyor.

Tıbbi sekreterler açılan kadrolar için bu sürekli işçi kadrosunda çalışan Tıbbi Sekreterlik mezunu olup KPSS 2018 e girenler de başvurabilecekler.

Tekniker Kadrolarına alım oranları ne olacak ?

Sağlık Bakanlığı alımları kapsamında ki branşlar arasında en büyük pay genellikle hemşire kadroları oluşturuyor. Alımların yaklaşık yüzde 50 lik kısmı hemşire, ebe ve sağlık memurlarına ayrılırken özelikte tekniker kadrolarına çok az bir oran ayrılıyor. 2019 da Sağlık Bakanlığı’na Kaç personel alınacak ? yorumlarında genel istek bu kadrolar  içinde yeterli kadroların açılması yönünde. Sağlık Bakanlığının personel planlamalarını ihtiyaca binaen yapılıyor fakat tekniker kadroları için kadroların artırılması tüm teknikerlerin umudu.

Konu ile ilgili yorum ve sorularınızı haberimiz altına yorum olarak yazabilir ve sesinizi duyurabilirsiniz.

2019 da Sağlık Bakanlığı’na kaç personel alınacak ? | Güncel” için 22 yorum

 • 10 Aralık 2018 tarihinde, saat 14:41
  Permalink

  merhabalar hocam. yaklaşık 80 bin alımın sizce kaç binlik kısmı Tıbbi görüntüleme ve radyoloji teknikerliğine ayrılır ?

  Yanıtla
  • 11 Aralık 2018 tarihinde, saat 09:08
   Permalink

   Sesvgili Süleyman, 80 Bin sağlık personeli alımı kesin değil. Eğer Okul Hemşiresi Projesi gerçekleşirse doğacak personel ihtiyacına binaen alım yapılır diye ön görü var sadece. Ayrıca bu proje gerçekleşirsse yüksek bir ihtimal bu kadronun yüzde 80 i hemşire, ebe olacaktır.

   Yanıtla
   • 11 Aralık 2018 tarihinde, saat 10:47
    Permalink

    Merhaba hocam bahsedilen proje gerçekleştirilirse ortaöğretim hemşire kaç bin civarında alınır?

    Yanıtla
    • 11 Aralık 2018 tarihinde, saat 12:52
     Permalink

     Sevgili Nilsu, Yazımızda da belirttiğimiz gibni Her Okula Sağlık personeli şu an için sadece proje aşamasında. Eğer Proje hayata geçirilirse muhtemelen oncelikle pilot illerde denenecek ve ona göre karar alınacaktır. bu okullar için personeli kendisinin karşılayacağı söyleniyor. yalnız toplam okul sayısı 70 binden fazla bir bu kadar hemşire yada ebe bulmak çok zor bu bağlamda Sağlık bakanlığı personel alımı sayısı artacaktır. ama tek seferde 80 bin hemşire almaz pilot illerden başlayıp 3 yıl içinde tüm türkiyede yaygınlaştırılır. ama şunu soyleyelimki basında çok yer etti ve bir şekilde hayata geçirilmesi büyük ihtimal.

     Yanıtla
     • 11 Aralık 2018 tarihinde, saat 22:04
      Permalink

      Lise hemşirelik mezunuyum branş sıralamam 5069 geçen sefer 3500 dü olmadı bu yıl da umutsuzdum ama bu haberle beklentiye girip girmeme arkasındayım proje hayata geçirilirse atanma ihtimalim ne olur sizce

     • 12 Aralık 2018 tarihinde, saat 10:12
      Permalink

      Nilsu Lise Hemşirelik alımları her geçen yıl azalıyor ama umudunu kaybetmene gerek yok 3500 tane yüksek punalı zaten atandı sadece bir yerde kadro nboşta kalmıştı. bu alımlarda da eğer 3000 civarı alım olursa muhtemelen atanırsın. Sağlıcaklar kal ve sitemizi takip etmeyi unutma

 • 11 Aralık 2018 tarihinde, saat 16:18
  Permalink

  Yeni açılan bölümlere kadro gelecek mi sağlık bakım teknisyenliği hemşire yardımcılığı bölümlerine

  Yanıtla
 • 11 Aralık 2018 tarihinde, saat 16:19
  Permalink

  Hocam tercih kılavuzu yayınlandı. İnceleme fırsatınız oldu mu bilmiyorum ama çoğu sağlık bölümünde kadro çıkmamış. Acaba neden kadro çıkarılmamış ?. Bu arada hocam Şubatta seçimden önce sağlık bakanlığının alım yapacağı söyleniyor. Sizin bu konuyla alakalı bir bilginiz veya öngörünüz var mı?

  Yanıtla
  • 11 Aralık 2018 tarihinde, saat 17:00
   Permalink

   Süleyman, tercih klavuzunu açıklandığı andan beri kontrol ediyoruz. bu devlet personel başkanlığı tarafından yapılıyor. Sağlık Personeli atamaları ayrıca yapılacak. bugun açıklanan klavuzu kontrol edip, şartları sağlıyorsan bunlara da başvuru yapabilirsin.

   Yanıtla
   • 11 Aralık 2018 tarihinde, saat 18:24
    Permalink

    Peki sağlık atamaları için herhangi bir öngörü tarihiniz var mı hocam ?

    Yanıtla
    • 12 Aralık 2018 tarihinde, saat 09:39
     Permalink

     Sevgili Süleyman En erken Ocak Ayında yapılır diye düşünüyoruz çünkü Sağlık atamaları yıl içinde 2 parça halinde yapılıyor genelde. batercihlerin alınması atamalarırn yapılması derken 2 ay süreç uzuyor. Sabırla beklemelisin. Sağlıcakla kal. (Sitemizi takip etmeyi unutma)

     Yanıtla
   • 11 Aralık 2018 tarihinde, saat 22:55
    Permalink

    Sağlık Bakanlığı ne zaman alım yapacak ? Bu alım ilanını nereden takip edebiliriz yardımcı olursanız sevinirim 😊

    Yanıtla
    • 12 Aralık 2018 tarihinde, saat 09:20
     Permalink

     Sevgili, Sümeyye, Sağlık Bakanlığı alımları her yıl iki defa yapılır ama bazen ihtiyaca bianen bu artırılabiliyor. Öngörümüz şu şekilde Ocak ayında İsteğe bağlı yer değiştirme kurası var o kura sonrası boşlan poızisyonlar için alım yapılabilir. Bzi günlük oalrak takip ediyoruz. alım olduğunda anında sitmizden yayınlayuacağız. (Sitemizi takip edersen seviniriz)

     Yanıtla
 • 12 Aralık 2018 tarihinde, saat 11:48
  Permalink

  Merhaba hocam bende yaşlı bakım okuyorum bu bölümle ilgili düşünceniz nedir alım olur mu olmaz mı bu kpss önlisansta 77 puan aldım bu bnm işime yarar mı

  Yanıtla
  • 12 Aralık 2018 tarihinde, saat 12:03
   Permalink

   Sevgili Ziynet, Yaşlı Bakım Bölümü 2007 yılından sonra çeşitli üniversitelerde açılan yeni bir bölüm. Bu ölümden mezun olanların ataması sağlık bakanlığında geçen yıl için yapılmadı. Ama 2019 yılında belki yapılabilri. mümkün se Dİkey geçiş sınavı ile Üst bölümlerinden birinsine geçerek atanma şansını artırabilirsin. Ayrıca Sağlık bakanlığı 6500 personel alacak konu ile ilgili Bu haberimizi oku Allah yardımcın olsun

   Yanıtla
 • 12 Aralık 2018 tarihinde, saat 12:08
  Permalink

  Peki hocam evde hasta bakımı bölümü hakkında ne düşünüyorsunuz geçen yıl alımları oldu diye duydum

  Yanıtla
  • 12 Aralık 2018 tarihinde, saat 13:43
   Permalink

   Sevigli Ziynet, Geriatri ile ilgili bölümler, toplum yapısının ve demgrafinin iletişim çağı ile birlikte hızlı değişmesi sonucu, revaçta olan branşlardan. Gelecekte Geriatrik hizmet veren özel işletmelerin açılması ve işletilmesi profesyonel elemanlara ihtiyacı doğuracağı aşikar. Fakat, sana tavsiyemiz; bu bölüm sonrası eğitimini 4 yıllık bir üniversite ile tamamlamandır. Geçen yıl yaşlı bakım ile ilgili bir kadroya rastlamadık hangi alımlarda yapıldığını iletirsen istatistikleri ile birlikte sana bilgi verebiliriz

   Yanıtla
 • 14 Aralık 2018 tarihinde, saat 15:52
  Permalink

  Ben 2 yıllık fizyoterapi mezun uyum 82 puan aldım benim bölümümden kaç kişi atanacak .

  Yanıtla
 • Geri bildirim: Bilkent Şehir Hastanesi Personel Alımı | 12 Bin Personel Alınacak - Sağlık Bilimleri Fakultesi

 • 10 Nisan 2019 tarihinde, saat 12:23
  Permalink

  merhaba hocam biyoloji öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra öğretmenlik dışında hastanelerde çalışılabilir mi eğer çalışılırsa hangi departmanlarda olur ve pozisyonu ne olur? Teşekkürler

  Yanıtla
 • 29 Mayıs 2019 tarihinde, saat 13:08
  Permalink

  kpps puanım 72 sıralamam 14,502 sizce atanırmıyım

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir